תמונת מופע: אלג'יר אלג'יר - התזמורת האנדלוסית אשדוד

אלג'יר אלג'יר - התזמורת האנדלוסית אשדוד

המשכן למוסיקה ואומנויות רעננה-אולם מופעים מסומן (מפת הגעה)
רביעי, 13 מרץ 2019 20:30
משך 60 דקות
מחיר 99 עד 119 ₪

פרטי האירוע

מנצח:

אלג'יריה – מדינה בה מתקיים מפגש גבולות ותרבויות, מפגש שפות ומקצבים מרחבי העולם אשר יצר סגנונות מוסיקליים מרתקים וייחודיים למדינה ואותם נגיש בקונצרט זה. 

נפתח את הקונצרט עם הסולן בנימין בוזגלו אשר יגיש את המוסיקה האנדלוסית הקלאסית האלג'יראית המכונה ר'ארנאטי ( (Garnati. המסורת המוסיקלית שהגיעה מגרנדה שבספרד ובלטה במיוחד בצפון מערב אלג'יריה וזלגה אל צפון מזרח מרוקו לערים אוג'דה טנג'יר וטטואן.

בחלק השני נעסוק במוסיקה האנדלוסית השע'בית (עממית) שנוצרה בתקופה של לפני מלחמת האזרחים ובלטו בה המוסיקאים היהודים. מקום נכבד תפסו הזמרות היהודיות בהן לין מונטיLine Monty) ), רֶנֶט ל'אוֹראַנֶזReinette l'Oranaise) ), אליס פיטוסי וכמובן הזמרים לילי בוניש, וסלים הללי. מוסיקאי בולט בפסקול של תקופה זו הוא הפסנתרן והיוצר מוריס אלמדיוני שגם יתארח בקונצרט זה וזו הזדמנות לחגוג לו יום הולדת 90.

בתוכנית זו נארח לראשונה את הזמרת ג'וזט כליפה (Josette Kalifa) זמרת עם סיפור חיים מרתק שגילתה לראשונה את השירה בגיל מאוחר ונחשפה אל המוסיקה האלג'יראית. ג'וזט נושאת בתוכה דמות פריזאית עם שורשים האלגי'ראים יהודיים.

למרות המורכבות הפוליטית נארח לראשונה מוסיקאים אלג'יראים וביניהם מוסיקאי וזמר צעיר דיאז קטבאבי Dias Katbabi)) המנגן בקוויטרה, כלי מיתר הנפוץ במוסיקה האלג'יראית

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים